Aveva Edge

Uygun maliyetli bir çözümle taşınabilirlik, mobilite ve ekipler arası işbirliği aracılığıyla rekabet gücünüzü artırıp ve maliyetlerinizi en aza indirebilirsiniz.

Wonderware Türkiye Aveva Edge (formerly Indusoft)

Gelişmiş insan makina arayüzü (SCADA) uygulamalarından düşük yer kaplayan gömülü cihazlara kadar çok geniş bir yelpazede uygulanabilirliği vardır. Oldukça ölçeklenebilir, esnek ve kullanıcı dostu bir insan-makine arayüzü (HMI) uygulamasıdır.

 • Endüstride kullanılan bilgisayarlarda Embedded, Linux, VxWorks, Compact ve standart işletim sistemlerinde çalışabilir.
 • Düşük maliyetli donanımlar üzerinde çalışma avantajına sahiptir.
 • Geniş sürücü kütüphanesi sayesinde hemen her marka ve model için uygun protokol ile entegrasyon imkanı vardır.
 • 60000 etikete (tag) kadar ölçeklenebilir yapı ve kapasiteye sahiptir.
 • MS Office, SQL Server ve MySQL ile sorunsuz entegre olur.
 • Haberleşme için 240 farklı sürücüye sahiptir. Safari, Chrome ve Edge gibi HTML5 uyumlu tarayıcıları kullanarak akıllı telefonlarda ve tabletlerde uzak bağlantı ile HMI erişimi sağlar. 
 • Makine seviyesinde yönetsel mantık oluşturma imkanı ayrıca grafikler, alarmlar, trendler, reçete yönetimi, dil değişimi ve raporlama imkanı sağlamaktadır.

Aveva Edge Hakkında Sistem Platformu SCADA uygulamalarından gömülü makine tabanlı küçük sistemlere kadar detaylı bir görüş hattı sağlayın.

AVEVA Edge Özellikleri

InteroperableDahili sürücü desteği; 

  Birlikte sorunsuz çalışabildiği 100'den fazla sürücü/protokol ve OPC UA/DA bağlantısı da dahil hemen hemen her cihazla iletişim kurun.

ComprehensiveKapsamlı projeler;

  Kapsamlı ve tam özellikli HMI ve SCADA projeleri oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olun.

Reduce DowntimeKesinti Süresini Azaltın;

  MTTR'yi (Meal Time To Repair), azaltmak için dökümantasyonu dinamik olarak görselleştirin tamir işlemlerini video ve talimatlara uyarak gerçekleştirin.

Clear InformationBilgileri Temizle; 

Çoklu dil desteği (UNICODE) sayesinde, operatörler bilgileri kendi ana dillerinde görürler.

MobileMobil uyumluluk; 

Sadece HTML5 uyumlu bir tarayıcı kullanarak operasyon ve bakım faaliyetlerini gerçekleştirin ve operasyonlarınıza esneklik getirin. Aveva Edge ile uygulamalarınıza her cihazdan erişebilirsiniz. Windows ve Linux için HTML5 tabanlı bir web browser ile SCADA veya HMI uygulamanızı akıllı telefonlardan, tabletlerden, panel PC'lerden ve giyilebilir ekipmanlardan izlemek ve kontrol etmek mümkündür. Ayrıca Windows veya Linux işletim sistemlerinde kullanılabilen Aveva Edge'in dağıtımı oldukça kolaydır. Uygulamanızı bir kez geliştirin, ardından Linux tabanlı uç cihazlara, PC'lere, endüstriyel bilgisayarlara ve daha fazlasına dağıtın.

KPI LoggingKPI Günlüğü; 

Uçtan işletmeye; verileri yerel dosyalara, herhangi bir SQL veritabanına, historianlara veya buluttaki Aveva Insight'a kolayca kaydedin.

Flexible ArchitecturesEsnek Mimariler;

Basit HMI'lerden birçok sürücüye sahip büyük, yedekli sistemlere sistemlere, uzaktan etkileşime geçerek panoları güncelleme dahil birçok işlevi gerçekleştirebilirsiniz. Aveva Edge tüm Aveva portföyüyle yerel entegrasyon sağlar ve hemen hemen her tedarikçinin veri kaynakları ve donanımlarıyla kolaylıkla entegre olur.

Wonderware Türkiye Aveva Cloud kullanarak İşbirliğine Dayalı Geliştirme;

Wonderware Türkiye Aveva Edge, Aveva Integration Studio, Aveva InTouch HMI, Aveva Sistem Platformu ve OMI) geliştiriciler, InTouch, Edge ve System Platform dahil olmak üzere birden fazla Aveva ürünü için insan-makina arayüz projeleri oluşturmak üzere Integration Studio'yu kullanabilirler. Bu, sistem entegratörlerine, OEM'lere ve son kullanıcılara, işbirliğine dayalı sanal bir sistemde uygulamalar oluşturmak ve test etmek için harika bir yol sağlar.

Wonderware Türkiye Aveva Cloud ile İşbirliğine Dayalı Geliştirme - Endüstriyel Yazılım Çözümleri

Wonderware Türkiye Aveva Edge (formerly Indusoft Scada);

InduSoft Web Studio Scada ürünleri artık yeni özellikleri ile birlikte Aveva Edge olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Aveva Edge (formerly Indusoft) işletme ve tesislerinizde operasyonlarınızı gerçek zamanlı izleme, kontrol ve raporlama operasyonları için kullanılmaktadır.

 •     Mekan, Zaman ve Cihaz özelliklerinden bağımsız yapısı ile,
 •     WebClient özelliği ile uzaktan erişim,
 •     +100 üzerinde dahili donanım sürücüsü sayesinde otomasyon sistemleri ile sorunsuz haberleşme imkanı,
 •      Zengin grafik kütüphanesi,
 •      Runtime özelliğine ilave  geliştirme opsiyonu,
 •      Historian veya ilşkisel veritabanları çift yönlü entegrasyon,
 •      Esnek, teknik veya ticari model satın alma opsiyonları,
 •      Bulut platform ile sorunsuz entegrasyon yeteneği

 

Wonderware Türkiye Aveva Edge 2020, farklı 7 kullanım senaryosu ve çözümleri;
 • Çok fazla sayıda farklı OMI-HMI ürünü ile kullanılabilir. FactoryTalk View, PanelBuilder 32 (Rockwell Automation ürünleri) ve PanelMate uygulamalarını içe aktarma ve dönüştürme seçeneği vardır.
 • Analitik için veritabanı kullanımı, Historian ve Aveva Insight bağlantılarını kullanarak performans, KPI ve kesinti nedenlerini analiz imkanı sağlar.
 • Ekstra modüllerden bıktınız mı? Alarmlar, sürücüler, trendler, MQTT, grafikler, animasyon, veritabanı bağlantısı, OPC UA Client ve Server gibi kullanacağınız operasyonlara göre çok farklı modüller içerir. Gıda, ilaç ve diğer takip ve denetim gerektiren endüstriler için 21 CFR Bölüm 11 projesi oluşturmaya yönelik araçlar da mevcuttur.
 • Operasyon ve bakım personeli için mobil çözümler oluşturur.
 • Panolar, video göstericiler, üretim izleme ve Andon ekranlarında görünürlük ihtiyaçlarını karşılar. Personeli bilgilendirmek için büyük ekran TV'leri veya çok ekranlı video göstericileri kullanabilme seçenekleri vardır.
 • Arıza süresini ve MTTR (Meal Time To Repair)'yi azaltmanızı sağlar.
 • Farklı PLC'ler ve protokoller kullanma.

 

Wonderware Türkiye sizlere Aveva Edge deneyimi yaşamanız için demo fırsatlarıı sunuyor.

Kurulum dosyası için tıklayınız.

Demo uygulama linki için tıklayınız.

Operatörlerin durumsal farkındalığını artırarak, insan kaynaklı hataları minimuma indirebilirsiniz. #AvevaEdge