Kestirimci Bakım Çözümü

Ekipman arıza sürelerini ve bakım harcamalarını azaltırken ekipman arızalarını günler, haftalar hatta aylar öncesinden teşhis eder.

Operasyonel harcamalardan en yüksek verimi sağlamak istiyorsanız, Predictive Analytics kestirimci analitik çözümümüz ile tanışın.

 

Wonderware Türkiye Predictive Analytics çözümü sayesinde beklenmeyen duruşlardan her zaman bir adım önde olun. Endüstri 4.0 ve IIoT teknolojilerinin kazanımlarından biri olan Predictive Analytics'i operasyonlarınızla buluşturarak varlık ve ekipmanlardan daha yüksek performans sağlayın. Tahmine dayalı kestirimci / önleyici bakım çözümümüz ile bakım operasyonlarınızı minimum maliyetle gerçekleştirirken maksimum verimlilik elde edin.


 

Ekipman arızalarını günler, haftalar hatta aylar öncesinden teşhisini sağlayabilen öngörücü bir analitik çözümdür. Ekipmanlardan ve varlıklardan gelen verileri yapay zeka destekli algoritmalar ile analiz ederek, arızalar gerçekleşmeden uyarı verir. Beklenmeyen duruşları minimum seviyeye indirmenizi sağlar. Bu sayede, özellikle üretim operasyonlarınızda ,üretime ara vermeden sürdürebilmenizi sağlar.

Predictive Analytics kestirimci bakım çözümü, yoğun kuruluşlara bakım faaliyetlerini optimize etme imkanı verir. Ekipman arızaları kaynaklı beklenmeyen duruşları önleyerek operasyon verimliliğini ve üretkenliği artırır.

Güvenilirliği ve varlık performansını iyileştirmesi sebebiyle endüstriyel tesislerin ve diğer yoğun kuruluşların öncelikleri arasındadır.

  • İşletme ve bakım (O&M) harcamalarını azaltır.
  • Opex harcamalarından daha fazla verim almanızı sağlar.
  • Planlanmayan duruş sürelerini kısaltır.
  • Ekipman arızalarını gerçekleşmeden önler.
  • Bakım maliyetlerini azaltır. Yapılan harcamalardan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar.
  • Tam zamanın da bakım ile ekipman ve varlıkların kullanım ömürlerini uzatır.
  • Düşük performans gösteren ve değer üretmeyen varlıkları ortaya çıkarır.
  • Periyodik bakımları en optimum sürelerde gerçekleştirmenizi sağlar ve bakım esnasında gerçekleşmesi planlanan duruşları minimuma indirir.
Tesis verimliliğini ve varlık performansını iyileştirmek istiyorsanız, aradığınız tüm analitik çözümlere Predictive Analytics ile ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel operasyonlarda kullandığınız makina ve ekipmanlarin zamana bagli olarak performansinin azalması ve kullanım ömrünün kısalması kaçinilmazdir. Öngörülemeyen bir arızanın size operasyonel maliyeti tahmin ettiğinizden cok daha fazla olabilir, hatta tüm üretim operasyonunuzu durdurabilecek en kötü senaryo da gerçekleşebilir. Çözüm ise çok uzakta değil, operasyonlarınızdan elde ettiğiniz, ekipman, sensör, alarm, erken uyarı bildirimleri gibi sistemlerden gelen verilerinizde saklıdır. Wonderware Türkiye Predictive Analytics çözümü ile size bu farklı kanallardan gelen karmaşık verileri yönetmeniz ve bu verilerden anlamlı bilgiler elde etmeniz noktasında analitik çözümler üretir. 

Wonderware Türkiye olarak sunduğumuz kestirimci / önleyici bakım çözümlerinin amacı, sahip olduğu yapay zeka algoritmaları ile tasarlanmış tahminleyici modeller sayesinde, ekipman ve varlıklarınızdan gelen verileri analiz ederek, arızalar gerçekleşmeden uyarı verir. Size aksiyon almanız için imkan yaratır. Bu sayede operasyonlarınızı ara vermeden sürdürerek verimliliği ve üretkenliği artırmış olursunuz.

Predictive Analytics çözümü diğer Aveva çözümleriyle entegre bir şekilde çalışarak kullandığınız çözümlerden en yüksek faydayı almanızı sağlar. Aveva Insight ile Predictive Analytics kullanarak elde ettiğiniz verilere bulut platform üzerinden dilediğiniz yerden erişebilir ve anlık olarak operasyon ekiplerinizle paylaşabilirsiniz.

Enerji sektörü operasyonlarında bakım faaliyetlerinin önemi;

Enerji sektörüne getirdiği performans artışı ile tesislerin verimlilik ile ilgili çözümlerinde ilk sırada yer alır. Kullanılan ekipmanların pahalı olması ve temin sürelerinin uzun olması, gerçekleşicek bir ekipman arızasının operasyonel maliyetini oldukça artırır. Bu noktada kestirimci / önleyici analitik çözümümüz Predictive Analytics arızaları gerçekleşmeden bildirerek, gerekli önlemleri almanızı ve bakım faaliyetlerini tam zamanında gerçekleştirmenizi sağlar. Periyodik bakımları ve diğer bakım faaliyetlerini optimize etmenizi sağlar. En az duruş süresi ile en yüksek performansı elde edersiniz. Endüstri 4.0 ve IIoT teknolojilerinden faydalanılarak tasarlanmış olup, sahip olduğu yapay zeka algoritmaları sayesinde ekipman ve varlıklarınızdan gelen verileri en doğru şekilde yorumlamanızı ve çıktılarından en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Varlıklardan gelen anlık verileri analiz ederek, oluşabilecek anomali durumları öncesinde haber verir, önlem almanız için size zaman kazandırır.

Aveva Guided Analytics

Birden fazla veri kaynağından ve farklı sistemlerden gelen verileri güvenilir, kullanıma hazır öngörülere dönüştürür. Ekipmanlar arızalanmadan önce uyarı vererek beklenmeyen duruşları minimum seviyeye indirmenizi sağlar. Bu sayede üretim operasyonlarını ara vermeden sürdürebilir, operasyonel verimlilik ve performans artışları elde edersiniz.

Aveva Predictive Analytics

Valık ve operasyonlardan elde ettiğiniz verileri kullanıma hazır değerli bilgilere dönüştürmenizi ve bu bilgilerle operasyon ekiplerini güçlendirmenizi sağlar. Tahmine dayalı bakım (PdM) araçları ile verileri operasyonel öngörülere dönüştürerek varlık performans iyileştirmelerini ve bakım optimizasyonlarını yüksek verimlilikle gerçekleştirmenizi sağlar. Varlıklarınızın Dijital İkizlerini oluşturmanıza destek olur.

Aveva Insight - Predictive Analytics

Kullanıcılar, analitik araçlar kullanarak geniş ölçekte çözümler bulurlar. Bu yeteneği sayesinde operasyonel hız ve çeviklik kazanırlar. Verileri sorgulamak, tahmin edici bir model oluşturmak ve raporları operasyon ekiplerine dağıtmak çoğu kullanıcı için artık oldukça kolay. Gelişmiş analitik eklentileriyle ölçümleri istediğiniz grafiksel gösterim ile raporlarınıza ekleyebilirsiniz.

 

 
Endüstriyel verilerinizi kullanarak operasyonlarınızın bir sonraki adımını tahminleyin. İşletmenizin geleceğini şekillendirin #Wonderware Türkiye Predictive Analytics