System Platform

System Platform ile işletmenizi veriye dayalı kararlar alma gücüyle destekleyerek süreçleri düzene koyabilir, operasyonları optimize edebilir ve güvenliği artırabilirsiniz.

System Platform (OMI - Operations Management Interface) - Gerçek Zamanlı Operasyon Kontrol Platformu 

Operasyon Yönetim Arayüzü (OMI) ile işletmelerin genelinde operasyon süreçlerini denetim, SCADA , MES ve IIoT uygulamaları için işletmelerin büyüklüğüne göre ölçeklenebilir çözümüdür. System Platform, sürekli iyileştirme ve gerçek zamanlı karar desteği için tüm tesislerdeki insanları, süreçleri ve varlıkları birleştiren, işbirliğine dayalı, güvenlik standartlara uygun bir temel sağlar.

System Platform - Genel inceleme

Aveva System Platform (formerly Wonderware) ile gerçek zamanlı süreçlere, operasyonel alarmlar ve olaylara, historianlarda arşivlenmiş geçmiş verilere dayanarak bir varlık modeli oluşturarak tesis çapında operasyonları güvenli bir şekilde görselleştirebilirsiniz. Sistem tasarımını ve bakımını daha verimli bir hale getiren ortak bilgi akışı oluşturarak, operasyonel esneklik kazanırsınız. Ayrıca operatörler için geliştirilmiş zengin kütüphaneler ile daha fazla durumsal farkındalık kazanmalarını sağlarsınız.

SCADA, MES ve IIoT uygulamaları için duyarlı, sonuç odaklı ve ölçeklenebilir temel bileşenleri içerir.

Operasyon Yönetimi Arayüzü - Çoklu Monitörler

Endüstri Lideri Mühendislik Deneyimi

Operasyon Yönetim Arayüzü (OMI) görselleştirme araçları, duyarlı HMI geliştirme yetenekleri ve modern cihaz genişletilebilirliği ile Aveva System Platform, herhangi bir endüstriyel organizasyon için güçlü bir operasyon yönetimi için temel oluşturur.

Zenginleştirilmiş Endüstriyel Grafikler - Güçlü grafik araçları

Duyarlı geliştirme

Büyük ekran monitörlerden akıllı telefonlara kadar birden çok görüntüleme cihazında optimum kullanıcı deneyimi oluşturun.

Operasyon ve varlıklarınıza özel uygulamalar oluşturun.

Tesis genelinde bir standart oluşturmak, sürdürülebilir uygulamaları korumak ve yeniden kullanılabilir mühendisliği maksimize etmek için şablonlar ve değişim yayılımı özelliklerini kullanın.

Uygulamaları dinamik olarak test edin ve operasyonel iyileştirmeleri gerçekleştirin.

Yeni akıllı gezinme özelliklerini ve yerleşim yapılandırmalarını kullanarak tesis modelinizi oluşturun ve kullanıma sunun.

Mühendislik araçlarını hemen kullanmaya başlayın.

Nesne araçları, bir varlığın yapılandırılmasına göre uyarlanan çok yönlü şablonlar oluşturur. Sembol sihirbazları, grafik öğeler, komut dosyaları veya özel yapılandırma seçeneklerini standartlaştırarak bunları otomatik kullanabileceğiniz tek bir bileşik sembolde birleştirin.

İş birliğine dayalı bulut tabanlı geliştirme ortamına erişim sağlayın.

Uygulama tasarımı ve testi, mühendis ekiplerinin aynı anda aynı uygulama üzerinde ve uzaktan çalışmasını sağlamak için bulutta veya şirket içinde geliştirme ortamı yapılandırın.

Geleceğinize Yönelik Yatırım

Mimari Esneklik

Tek bir sistemden, çok katmanlı dağıtıma kadar operasyonlarınız büyüdükçe, çözümü yeniden tasarlamadan kolayca ölçeklendirin. Aveva System Platformu, maksimum çalışma süresi ve yedekli çalışılabilme için sistemi birden çok sunucuya dağıtma yeteneği de dahil olmak üzere işletmelerin değişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak üzere zamanla genişlemek ve güncellenmek üzere tasarlanmıştır.

Tüm Dünyaların En İyisi: Şirket İçi, Bulut ve Hibrit

İhtiyaçlarınıza uygun gerçek zamanlı kontrol ve eyleme dönüştürülebilir içgörülere yönelik en pragmatik ve esnek yaklaşım için şirket içi ve bulut tabanlı veya hibrit uygulamaları destekler.

Sistemlerinizi sürekli iyileştirin veya yüksek performanslı sistemlerinizi koruyun 

Sistemlerin güncel durumunu, performansını ve kullanılabilirliğini anlık ve proaktif olarak izlenmesini sağlayın. Aveva Sistem Platformu, değişiklikleri anında yaparak uygulamanın kapalı kalma süresi riskini büyük ölçüde azaltır ve güncellemeleri indirip doğrudan ağa bağlı makinelere göndererek sistem yamalarını merkezi olarak yönetir.

Operasyon Yönetimi Arayüzü Uygulamaları 

OMI Uygulamaları, gelişmiş işlevsellik sağlamak için ekranlara dahil edilebilen genişletilebilir eklenti ve araçlara sahip uygulamalardır. Büyüyen zengin kütüphanelerimiz hem Aveva'da hem de ortaklarımızda mevcuttur.

Harita OMI Uygulaması

Model tabanlı navigasyonu geliştiren coğrafi bağlamsal sunum sunar.

PLC Görüntüleyici OMI Uygulaması

 Operatörlere PLC kilitlenmelerini gerçek zamanlı olarak giderme yetkisi verir.

 

Insight OMI Uygulaması

Gerçek zamanlı karar verme bağlamında yapay zeka oluşturur.

Alarm OMI Uygulaması

Denetim ekranlarınızda zengin çalışma zamanı yetenekleri ve geçmiş alarmlar.

Tüm sistemlerinize entegre bir çözüm mü arıyorsunuz?

System Platform, bir operasyon platformu oluşturmak için sayısız yazılım sistemi ve hizmetiyle arayüz oluşturarak entegre olan ideal açık standartlara dayalı bir temel oluşturur. Ek yazılımlar ile kuruluş çapında bir sistem için daha fazla içgörü ve etkileşim sağlamak üzere üst katmanlara da yerleştirilebilir

İş akışı yönetimi çözümleri 

Work Task , şirketlerin daha yüksek düzeyde işbirliği, üretkenlik ve yenilik sağlamak için kuruluşlarının içindeki ve dışındaki süreçleri modellemesine, yürütmesine, analiz etmesine ve iyileştirmesine olanak tanıyan gelişmiş bir endüstriyel iş akışı yönetimi (BPM) uygulamasıdır.

MES Çözümleri

Model odaklı bir MES yaklaşımı, çok tesisli operasyonlarda üretkenlik, kalite artışı ve maliyet tasarrufları gerçekleştirmenizi sağlar. Bu kazanımların sürekliliğini sağlamak için süreçlerin, varlık ve faaliyetlerin standartlaştırılmasına olanak verir. 

Mobil operasyon yönetimi

Operatörlere, saha mühendislerine ve kontrol mekanizmalarına, teftiş ve denetleyici prosedürler oluşturma ve yönetme, atanan görevleri kritiklik düzeylerine göre geri raporlama konularında yardımcı olmak için yapılandırılabilir yazılım çözümleri sunar. 

Raporlar

Aveva Reports ile birden çok veri kaynağından gelen ham verileri tablolar, çizelgeler, grafikler kullanarak hızlı bir şekilde, kolay anlaşılır detaylı raporlara dönüştürün. BT veya programlama becerisi gerektirmez. Yerleşik web portalı, oluşturulan raporların 7/24 güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Parti Yönetimi

InBatch ile her bir toplu yürütmeyi ayrı bir süreç olarak optimize ederek kaliteyi ve verimliliği artırın. Parti Yönetimi, reçete yönetimi, malzeme yönetimi, eşzamanlı toplu planlama ve yürütme gibi çoklu ürün ve çok akışlı toplu işlemler için kullanılabilen kontrol sistemlerinden bağımsız bir yazılım çözümüdür.

Reçete Yönetimi

Recipe Manager Plus, otomatik üretim ekipmanlarında belirli bir ürünü üretmek için ürün formülasyonlarının yönetimi, formül parametre değerlerinin indirilmesi, spesifikasyonları ve ekipman prosedürlerinin ayarlanması işlemlerini kolaylaştırır ve toplu yürütme imkanı verir.  

Demo uygulama linki için tıklayınız.

İşinizde çeviklik ve esneklik sağlar.#systemplatform