InTouch HMI

Görsel gücüyle ödül almış Intouch HMI ile operasyonlarınızı görselleştirebilir, izleyebilir ve optimize edebilirsiniz.

Rekabet gücünüzü katlayacak ödüllü HMI InTouch, her büyüklükteki işletmeye değer üretebilecekeri dijitalize çözümler sunuyor, fark yaratan InTouch HMI fırsatlarını kaçırmayın. 

Endüstriyel operasyonlarınızda gerçek zamanlı kontrol, analiz, raporlama ve çok daha fazlasına erişim imkanı sağlayan Intouch operasyonel performansı ve üretkenliği sürekli iyileştiriken aynı zamanda daha sürdürülebilir varlıklara sahip olmanızı sağlayan ödüllü bir dijitalize çözümdür. Bu eşsiz dijital deneyimi operatörleri, mühendisleri, bakım ekiplerini ve yöneticileri güçlendirmek için kullanabilirsiniz.


Dünya çapında her 3 endüstriyel operasyondan birinde verimlilik ve ürün kalitesini iyileştiren aynı zamanda maliyet tasarrufları gerçekleştiren, 100000 fabrika , 500000 endüstriyel ekipmana dijitalize çözüm sağlayan, Aveva InTouch HMI (formerly Wonderware), ile Endüstri 4.0 dünyasının kapılarını sonuna kadar aralayın.Wonderware Türkiye dijitalizasyon çözümlerinden Aveva InTouch HMI uygun maliyeti ile tüm işletmeler için erişilebilir, piyasadaki en güçlü HMI yazılımıdır. Artık her şirket, standartlarından ödün vermek zorunda kalmadan piyasadaki en güçlü HMI yazılımını kullanabilir ve yatırımlarından maksimum getiriyi elde edebilir. 

Aveva InTouch HMI ile sıradan HMI'ların ötesine geçin. Maksimum seviyede operasyonel çeviklik sağlayan özellikleri;

 • Operatörlerin performansını yükselten kullanım kolaylığı ve arayüzü,
 • Mobil ve web üzerinden sınırsız erişim imkanı,
 • Dilediğiniz yerden bağlanarak, zaman ve cihaz özelliklerinden bağımsız kullanım imkanı,
 • Mühendislik verimliliğini ve işbirliğini güçlendiren araçlar ve yerel bulut entegrasyonu.
Wonderware Türkiye dijitalize çözümlerinden Aveva InTouch HMI, zengin grafik kütüphaneleri ve yenilikçi teknolojiler ile uyumu sayesinde sistemlere kusursuz bir entegrasyon sağlayarak endüstriyel verilere benzersiz netlik, tutarlılık ve eşsiz grafiksel bir gösterim getiriyor. Bu görsel yenilikler, operasyon ekiplerinin durumsal farkındalığını artırırken, yöneticilerin de süreçlerin yakın geçmişini, bugününü ve olası geleceğini daha iyi analiz etmelerini ve optimizasyon stratejileri geliştirmelerini sağlıyor. InTouch HMI, operasyon üretkenliği ve maliyet tasarrufu sağlayacak anlamlı içerikler oluşturmasının yanında operatörlerin, endüstriyel otomasyon sistemleriyle rutin insan etkileşimlerini optimize etmelerini sağlar. Bu, operatör etkinliğinde ölçülebilir net bir artışla sonuçlanır. Operatörlere durumsal farkındalık kazandıran benzersiz yaklaşımımız, anormal durumları, operasyonları etkilemeden önce hızlı ve doğru bir şekilde çözümleyerek operasyonların ve ekiplerin performanslarını artırır ve daha yüksek verimlilik sağlar. İnsan kaynaklı kaza oranlarını düşürür, güvenliği ve güvenilirliği artırır. InTouch HMI yazılımı, mühendislik çalışmalarında daha az efor ile daha yüksek performans gösterilmesini, iş gücünün ve ekipmanların daha verimli kullanılmasını ve operasyonların daha esnek ve çevik bir şekilde sürüdürülmesini sağlar. 

Operatörleri zengin grafik kütüphaneleri ile besleyerek durumsal farkındalıklarını artırın.

Tesislerde gerçekleştirilen tüm süreçleri gerçek zamanlı olarak grafiksel şekilde göstermek ve kontrol & izleme işlemlerini gerçekleştirmek için InTouch ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Endüstriyel cihazlar ile kusursuz entegrasyon sağlayarak bulut teknolojisi ile dilediğiniz yerden bağlantı kurmanızı ve tüm yönetsel fonksiyonları kullanabilmenizi sağlar.

Yöneticilere gerçek zamanlı, doğrulanabilir ve kapsamlı veriler sağlayarak varlık optimizasyon stratejileri geliştirmelerini sağlayın.

Tesislerde gerçekleştirilen tüm operasyonları ve süreçleri kusursuz uzaktan erişim kabiliyeti sayesinde  gerçek zamanlı olarak izleyin, detaylı analizler gerçekleştirin. Yüksek performans ve üretkenlik için yeni fırsatlar keşfedin.

Mühendisleri yapay zeka destekli analitik araçlar ile destekleyerek harcanan mühendislik eforundan maksimum getiriyi sağlayın.

Sahip olduğu analitik araçlar sayesinde matematiksel hesaplaarı ve mühendislik gerektiren hesaplamaları saniyeler içinde gerçekleştirin. Elde ettiğiniz endüstriyel verileri tutarlı ve kullanıma hazır bilgilere dönüştürün. 

BT ekipkerinin kritik uygulamalara ve sistem hatalarına uzaktan erişimlerini kolaylaştırarak operasyonel farkındalıklarını güçlendirin. 

Kriz anlarında ve kritik durumlara anında müdehale etmelerini sağlayın. Kritik uygulamalara uzaktan erişim sağlamak için InTouch'ın sanallaştırma ve güvenli web tarayıcısı gibi gelişmiş teknolojisine güvenirken, dağıtım yönetimi maliyetlerini düşürür.

Bakım ekiplerine, kritik ekipmanlardan gelen gerçek zamanlı veri sağlayarak planlanmayan arıza sürelerini ve bakım maliyetlerini azaltın.

Ekipman arızalarına karşı zamanında önlem alarak üretim faaliyetlerine minimum duruş süresiyle devam edin. Gerektiğinde onları tamir etmek ve daha hızlı çözümler üretmek için kritik ekipman ve makinelerden gelen verileri gerçek zamanlı takip edin.

Wonderware Türkiye dijitalizasyon çözümlerinden Aveva InTouch HMI müşterilere, "Operasyonel Mükemmellik" arayışlarına ulaşmaları için güç veren, ödüllü bir HMI yazılımıdır.

2020 Sürümündeki Yenilikler Nelerdir?

InTouch Unlimited sahip olduğu güçlü teknik ve ticari özellikler ile sizi operasyonel mükemmellik kavramı ile tanıştırıyor.

InTouch Unlimited yeni bir ticari modelden daha fazlasını içerir. Operasyonlarınızı daha önce deneyimlemediğiniz bir esneklik ile sürdürebilmenizi  ve daha fazla katma değer üretmenizi sağlar.

InTouch HMI uygun maliyeti ile tüm işletmeler için erişilebilir piyasadaki en güçlü HMI yazılımıdır. Artık her şirket, standartlarınızdan ödün vermek zorunda kalmadan piyasadaki en güçlü HMI yazılımına erişebilir.

 • Sınırsız okuma-yazma istemcisi; web tabanlı dahil olmak üzere, yerel mobil ve RDS istemcileri,
 • Kısıtlanmamış IO,
 • Endüstriyel Historian ile web üzerinden raporlama ,
 • Geliştirme araçları ,
 • IO iletişim sürücüleri,
 • Yerel bulut desteği,
 • Yerleşik teknik destek ve sürüm güncellemeleri,

. Hangi sürümü kullandığınız bir önemi olmadan Intouch 2020 sürümü tüm kullanıcılarına aynı esşsiz deneyimi sunuyor.

. Ayrıca, bu web tarayıcıları arasında tanıdık WindowViewer benzeri bir deneyim sağlayacaktır.

Demo uygulama linki için tıklayınız.

 

Bırakın Aveva InTouch HMI, kurumsal çapta operasyon üretkenliği ve maliyet tasarrufu sağlayacak anlamlı içerikler oluşturmak için sizi basit grafiklerin ötesine götürsün. Aveva InTouch HMI, operatörlerin endüstriyel otomasyon sistemleriyle rutin insan etkileşimlerini optimize etmelerini sağlar. Sonuç, operatör etkinliğinde ölçülebilir net bir artıştır. Benzersiz durumsal farkındalık kitaplıklarımız, operatörlere, operasyonları etkilemeden önce, anormal durumları hızlı ve doğru bir şekilde ele almak için ihtiyaç duydukları bağlama dayalı bilgileri sağlar.

Neredeyse her ülke ve endüstride, dünyanın endüstriyel tesislerinin üçte birinden fazlasında kullanılan AVEVA InTouch HMI yazılımı, mühendislik basitliği, operasyonel çeviklik ve gerçek zamanlı performans ustalığı açısından iş değeri sunmaya devam ediyor.

Süreç ve Operatörler Arasındaki Arayüz InTouch HMI

İnsan Makine Arayüzü (HMI), işlem veya makine ile operatör arasındaki arayüzdür. Esasen, bir operatörün kontrol panelidir. Bu, endüstriyel ve üretim süreçlerini ve makinelerini koordine etmek ve kontrol etmek için kullanılan birincil araç operatörleri ve hat süpervizörleri. HMI'lar karmaşık süreç değişkenlerini kullanılabilir ve eyleme dönüştürülebilir bilgilere dönüştürür.

Gerçek zamanlıya yakın operasyonel bilgilerin görüntülenmesi HMI'nin alanıdır. Görsel işlem grafikleri motor ve valf durumu, tank seviyeleri ve diğer işlem parametrelerine anlam ve bağlam kazandırır. HMI'ler, sürece ilişkin operasyonel bilgiler verir ve üretim ve süreç hedeflerini düzenleyerek kontrol ve optimizasyonu sağlar.

Eşsiz Yaklaşımımız Operasyonel Verimliliği Sağlar

Geleneksel HMI kontrol sistemleri istemeden aşırı bilgi yüklemesi yarattı. Tüm bu bilgileri anlayabilecek kalifiye işgücü ve uzmanlık eksikliği olması bu sorunun daha da artmasına neden oldu. Buna ek olarak, operatörlerin çok büyük sorumlulukları ve uzun vardiyaları vardır.Bu nedenle yorgunluğa eğilimli hale gelebilirler. Her yıl yoğunlaşan bu sorunla birlikte, kullanım kolaylığı ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı.

Gelişmiş Durumsal Farkındalık

Modern HMI'ler operatörün dikkatini soruna otomatik olarak odaklamalıdır. Standart çalışma prosedürlerini uygulamalı ve anormal koşulların zamanında ve kolay tanımlanmasını sağlamalıdırlar. Gelişmiş durumsal farkındalık tasarımı, operatörün neler olduğunu görmesine, soruna odaklanmasına ve ilgili ekranları anında sunmasına yardımcı olmalıdır.

Uzun Vadeli Düşünen HMI Yazılımı Oluşturma

Bazı HMI yazılımları, eski işletim sistemlerini desteklemez ve kullanıcıları, sistemi yeniden geliştirmeden güncellemesi veya yükseltmesi imkansız hale gelen bir platforma hapseder. Diğer HMI yazılımları, birkaç yılda bir, geliştirme yatırımlarını ortadan kaldırarak ve desteği hariç tutar. Bazı HMI'lar yalnızca küçük bir donanım ailesini destekler ve bir sistemi mevcut en iyi bileşenlerle geliştirme fırsatını sınırlar.

Etkili bir HMI yazılım çözümü seçmenin anahtarı, sürecinizin tüm yaşam döngüsü boyunca düşünmeyi içerir. Yetenek ayrılırsa bunu nasıl koruyacaksın? Güncellemek ne kadar kolay? Gerektiğinde yeni donanım ekleyebilir veya eski bileşenleri değiştirebilir misiniz? Bir işletim sistemi kullanılmaz hale gelirse, uygulamanızı yeniden geliştirmeniz gerekir mi? Teknolojiye ayak uydurabilir ve uzaktan bağlantı, IoT mimarileri gibi yeni özellikler eklemenizi ve bulutta depolanan verilerle iletişim kurmanızı sağlayabilir mi?

İşletmeniz için gerçek zamanlı görünüm sağlar.#intouchhmi