InTouch HMI

Görsel gücüyle ödül almış Intouch HMI ile operasyonlarınızı görselleştirebilir, izleyebilir ve optimize edebilirsiniz.

Süreç ve Operatörler Arasındaki Arayüz InTouch HMI

İnsan Makine Arayüzü (HMI), işlem veya makine ile operatör arasındaki arayüzdür. Esasen, bir operatörün kontrol panelidir. Bu, endüstriyel ve üretim süreçlerini ve makinelerini koordine etmek ve kontrol etmek için kullanılan birincil araç operatörleri ve hat süpervizörleri. HMI'lar karmaşık süreç değişkenlerini kullanılabilir ve eyleme dönüştürülebilir bilgilere dönüştürür.

Gerçek zamanlıya yakın operasyonel bilgilerin görüntülenmesi HMI'nin alanıdır. Görsel işlem grafikleri motor ve valf durumu, tank seviyeleri ve diğer işlem parametrelerine anlam ve bağlam kazandırır. HMI'ler, sürece ilişkin operasyonel bilgiler verir ve üretim ve süreç hedeflerini düzenleyerek kontrol ve optimizasyonu sağlar.

Eşsiz Yaklaşımımız Operasyonel Verimliliği Sağlar

Geleneksel HMI kontrol sistemleri istemeden aşırı bilgi yüklemesi yarattı. Tüm bu bilgileri anlayabilecek kalifiye işgücü ve uzmanlık eksikliği olması bu sorunun daha da artmasına neden oldu. Buna ek olarak, operatörlerin çok büyük sorumlulukları ve uzun vardiyaları vardır.Bu nedenle yorgunluğa eğilimli hale gelebilirler. Her yıl yoğunlaşan bu sorunla birlikte, kullanım kolaylığı ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı.

Gelişmiş Durumsal Farkındalık

Modern HMI'ler operatörün dikkatini soruna otomatik olarak odaklamalıdır. Standart çalışma prosedürlerini uygulamalı ve anormal koşulların zamanında ve kolay tanımlanmasını sağlamalıdırlar. Gelişmiş durumsal farkındalık tasarımı, operatörün neler olduğunu görmesine, soruna odaklanmasına ve ilgili ekranları anında sunmasına yardımcı olmalıdır.

Uzun Vadeli Düşünen HMI Yazılımı Oluşturma

Bazı HMI yazılımları, eski işletim sistemlerini desteklemez ve kullanıcıları, sistemi yeniden geliştirmeden güncellemesi veya yükseltmesi imkansız hale gelen bir platforma hapseder. Diğer HMI yazılımları, birkaç yılda bir, geliştirme yatırımlarını ortadan kaldırarak ve desteği hariç tutar. Bazı HMI'lar yalnızca küçük bir donanım ailesini destekler ve bir sistemi mevcut en iyi bileşenlerle geliştirme fırsatını sınırlar.

Etkili bir HMI yazılım çözümü seçmenin anahtarı, sürecinizin tüm yaşam döngüsü boyunca düşünmeyi içerir. Yetenek ayrılırsa bunu nasıl koruyacaksın? Güncellemek ne kadar kolay? Gerektiğinde yeni donanım ekleyebilir veya eski bileşenleri değiştirebilir misiniz? Bir işletim sistemi kullanılmaz hale gelirse, uygulamanızı yeniden geliştirmeniz gerekir mi? Teknolojiye ayak uydurabilir ve uzaktan bağlantı, IoT mimarileri gibi yeni özellikler eklemenizi ve bulutta depolanan verilerle iletişim kurmanızı sağlayabilir mi?

Demo uygulama linki için tıklayınız.

İşletmenizin için gerçek zamanlı görünüm sağlar.#intouchhmi