Guided Analytics

Aveva Insight'ın analitik uzantısı Guided Analytics endüstriyel verilerinizi kullanıma hazır değerli bilgilere dönüştürerek eşsiz operasyonel öngörüler sağlar.

Varlıklardan elde ettiğiniz verilerinizi OEE performansını ve tesis verimliliğini optimize etmek için kullanabileceğinizi biliyor musunuz? 

Ekipmanlarınızdan elde ettiğiniz gerçek zamanlı verileri yorumlayarak elde edeceğiniz eşsiz öngörüler sayesinde varlıkların verimlilik ve performans iyileştirmelerini gerçekleştirerek operasyonlarınızı daha sürdürülebilir bir hale getirebilirsiniz. Wonderware Türkiye Aveva Insight çözümü Guided Analytics'i kullanarak OEE değerlerinizi yükseltebilir, gerçekleştireceğiniz analizler sonucunda hangi noktaları iyileştirmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Guided Analytics Çözümü; pompa, motor, karıştırıcı ve fırın gibi sürekli çalışan bileşenler için tasarlanmış olup, endüstriyel veritabanlarınızda veya historianlarda arşivlediğiniz veya gerçek zamanlı topladığınız verileri kullanarak detaylı analizler ve güçlü öngörüler elde etmenizi sağlar. Varlık arıza koşulları iyi bilinmediğinde veya tanımlanamayacak kadar karmaşık olduğunda Aveva Insight Guided Analytics ile anomali durumları belirleyerek gerekli aksiyonları tam zamanında alırsınız. Kullanımı oldukça kolaydır, sadece bir kaç fare hareketiyle etiket grupları oluşturarak sistem genelinde anormal durumları kontrol etmeye başlayabilirsiniz. İster bir varlık, isterseniz tüm tesis genelinde bulut platform, intranet veya hibrit sistemler üzerinden gelen verileri analiz ederek uygulamaya hazır değerli bilgilere dönüştürebilirsiniz. Daha kesin makina öğrenmesi ve daha değerli sonuçlar elde etmek için varlığın ne zaman çalıştığını ve çalışma modlarını (düşük, orta, yüksek hız, ürün vb.) da  tanımlayarak yeni kurallar oluşturabilirsiniz. Ayrıca anomalileri haber akışı şeklinde görüntüleyebilir ve raporlayabilirsiniz.

Kritik varlıklarınızdan en yüksek yatırım getirisi (ROI) elde etmenizi sağlayacak optimizasyon stratejilerini keşfetmeye hazır mısınız?  Bu optimizasyonlar sayesinde rekabet gücünüzü artırarak uzun vadeli büyüme hedeflerinizi gerçekleştirin.

Bu sistemler eldeki verilerin miktarı çoğaldıkça daha kesin ve tutarlı sonuçlar vermeye daha iyi tahminler gerçekleştirmeye başlarlar. Aveva Insight Guided Analytics Çözümü varlığın ne zaman çalıştığını, duruş sürelerini, arızalanma zamanlarını ve çalışma modlarını (düşük, orta, yüksek hız, partiler, ürün vb.) tanımlamanıza izin vererek varlık ve sistemlerinize en uygun kuralları oluşturmanıza imkan verir.

Varlıkların performansına ilişkin daha fazla görünürlük elde etmek, bulut verileriniz üzerinden güçlü öngörüler sağlamak için bir varlık modelinin nasıl yapılandırılması gerektiğini Wonderware Türkiye Varlık Yönetimi Çözümlerini inceleyerek öğrenin.

Operasyonel verilerden maksimum katma değer üretmenizi sağlayan analitik çözümlerimiz ile verilerinizi değerli bilgilere dönüştürün.