Aveva Report

Kullanıcı dostu raporlama yazılımı ve çok daha fazlası..

Endüstriyel otomasyon uygulamalarınızın raporlama performansından memnun değil misiniz? Gerçek zamanlı raporlama çözümü Dream Report'u keşfedin. 

Wonderware Türkiye Endüstriyel Bilgi Yönetimi çözümlerinden Dream Report, endüstriyel otomasyon uygulamaları için yüksek performanslı raporlama çözümünü sağlar. Konfigürasyon odaklı, kullanıcı dostu arayüze sahip gerçek zamanlı bir raporlama çözümüdür. Modern teknolojiler üzerine inşa edilen bu raporlama aracı, hem açık hem de özel protokoller için 70'in üzerinde farklı veri arayüzü sürücüsü aracılığıyla otomasyon sistemlerine ve ekipmanlarına kolay bağlantı sağlar ve entegre olur. Dream Report, paylaşımlı veya özel veritabanlarında gerçek zamanlı olarak veri toplama ve arşivleme, iş programlarına, operasyonlara veya isteğe bağlı olarak profesyonel raporlar oluşturma ve ardından bu raporları yayınlama ve e-dağıtma yeteneğine sahiptir.

Endüstriyel otomasyon sistemlerinizle mükemmel uyumluluk sağlayacağınız ödüllü yazılım çözümü, operasyonel performansınızı yükseltecek hazır raporlar ve gösterge tablolarına sahiptir. Dream Report artık endüstriyel bir standart haline gelmiştir. Microsoft Excel, SAP Crystal Reports veya Microsoft SQL Server Raporlama Servisleri (SSRS) için kısacası, otomasyon sistemlerinizle ilgili tüm raporlarınız ve KPI panolarınız için dijitalize raporlama çözümü sağlar. 

Herhangi bir sistemden veri erişimi,
Dream Report, birden çok veri kaynağından gerçek zamanlı ve geçmişe dönük alarm ve uyarı bilgilerini toplamak için bu sistemlere güçlü bağlantılar kurarak entegre olur. Farklı veri sağlayıcılardan gelen verileri toplamak için OPC, OLE ve ODBC standartlarını kullanır. Ayrıca SCADA sistemlerinden, DCS'lerden, RTU'lardan daha fazla yararlanmak için özel sürücüler geliştirir.
Veri çıkarma ve analizi,
Dream Report, verileri ayıklamak, istatistikler oluşturmak ve değerler atamak, tablolar oluşturmak, çubuk, pasta vb. grafiği ve çizelgeler  şeklinde görüntülemek için sonuçları biçimlendirmenize imkan verir. Bu işlemler için kullanıcı dostu bir grafik nesnesi ve analitik kitaplığa sahiptir.
Rapor oluşturma ve dağıtma,
Raporları ve gösterge tablolarını manuel veya otomatik olarak oluşturmanıza imkan verir. Otomatik mod, olaylara ve iş programlarına dayalı çalışır. Hazır olduğunda otomatik raporlar oluşturur ayrıca yazdırılabilir, e-postayla gönderilebilir, saklanabilir ve web üzerinden herhangi bir yerde yayınlanabilir raporlar sağlar.
Veriler henüz arşivlenmediğinde veri kaydı,
Dream Report, SQL Server, Oracle, MySQL, Access gibi herhangi bir standart veritabanına verileri temiz ve doğru kaydetmek için güçlü bir historian (Data Logger) modülünü entegre eder. Bu benzersiz özellik Dream Report'un yalnızca bir raporlama aracı olarak değil, aynı zamanda endüstriyel veya yönetsel odaklı tüm sistemlerinizden verilere erişmek, verileri toplamak ve entegre etmek için eksiksiz bir çözüm olarak kullanılmasını sağlar.
Rapor ve pano tasarımı,
Dream Report'un stüdyo özelliği, anlaşılması kolay raporlar ve gösterge tabloları oluşturmanızı sağlar. Sezgisel ve kullanımı basit bu entegre grafik düzenleyici ile her sektöre özel, ihtiyaç duyulan farklı sonuçları elde edebilirsiniz.

Kanıtlanmış çözüm, kanıtlanmış sonuçlar, uyumluluk - performans raporları ve gösterge tablolarının kullanımı harikadır. Ancak bir sorun oluştuğunda ve verilere erişmeniz gerektiğinde, Dream Report'un her yerden erişim portalı özelliği sayesinde istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden erişim sağlayarak, veriler üzerinde derinlemesine inceleme, etiketler, kaydırma ve yakınlaştırma eğilimleri, sonuçları dışa aktarma ve daha fazla analiz gerçekleştirebilirsiniz. Bilgiye doğrudan erişim özelliği tüm ekipleri güçlendirmenizi sağlar.

Kullanıcı Arayüzü;
Dream Report, raporları geliştirmek ve yönetmek için dört farklı modülü birleştirir.

Studio, Logger Studio ve Designer Studio olmak üzere iki stüdyoya sahiptir. Kaydedici stüdyosunda, kullanıcılar önce dağıtılan tüm veri kaynaklarıyla bağlantıyı ve ardından Dream Report'un geçmişinde arşivlenecek veriler için günlük kuralları tanımlarlar. Designer Studio, standart arayüze ve araç çubuklarına sahiptir ve sürükle-bırak kolaylığı sayesinde nesnelerle yapılan işlemleri çok hızlı hale getirir.
Run Time, raporlama projelerini yürütür. Raporları proaktif olarak oluşturmak ve dağıtmak için, Run Time olarak çalıştırın. Kullanıcı arayüzü, yürütülecek raporların listesini ve her biri için mevcut durumu gösterir. Ayrıca herhangi bir raporu en son güncellenen değerlerle anında oluşturmayı sağlar.
 

Dynamic Report Generator (DRG), kullanıcıların çalışma esnasında herhangi bir rapor şablonunu seçmesine ve talep üzerine anında yeni bir rapor oluşturmasına olanak tanır. Bu modül standart bir windows uygulamasına, bir web uygulamasına ve bir SCADA uygulamasına entegre edilecek şekilde, Active X bileşeni olarak mevcuttur.

Web Portalı
Dream Report Web Portalı, raporları internet / intranet üzerinden paylaşmak için oldukça idealdir. Web portalı, kullanıcıların raporları gözden geçirmesine ve isteğe bağlı raporlar oluşturmasına, geçici analizler yapmasına ve ilgili raporları detaylı görüntülemesine izin verir. Ayrıca "ham veri görünümlerine" bağlantı oluşturmasına da olanak tanır. Dream Report, herhangi bir mobil cihazda (iOS, Android, Windows Mobile) manuel veri yönetimi de dahil olmak üzere tüm web işlevlerini kullanabileceğiniz mobil cihazlara özel oluşturulmuş bir web portalı da içerir.

Bağlantı ve Entegrasyon;

Modern teknolojiler üzerine inşa edilen Dream Report,  Aveva InTouchAveva HistorianAveva System PlatformAveva Mobile Operator ve Alarm sistemleri veritabanları ile gerçek zamanlı ve log dosyalar ile geçmiş dönük sorunsuz entegrasyon sağlar. Ayrıca,

  • SCADA - OMI - HMI uygulamarına ve PLC'lere gerçek zamanlı bağlantı,
  • SQL Server, MySQL, Oracle geçmiş veritabanlarına bağlantı,
  • Tescilli historianlara doğrudan bağlantı,
  • OPC, Modbus vb. açık iletişim protokollerine sorunsuz bağlantı gerçekleştirir. 

Alarm ve Batch Raporlama;
Dream Report endüstriyel sistemlerinizi tanımlayarak parti id numaraları oluşturur. Başlangıç ve duruş zamanlarını değerlendirerek, üretim sürümleri için ihtiyaç duyduğunuz sonuçları toplayacaktır. Dream Report akıllı ve yeteneklidir ,otomatik olarak çalışabilir. Batch ID'ye göre rapor seçme ve bu raporu istediğiniz zaman yeniden çalıştırma esnekliği vardır. İşlemlerinizi operatör istasyonundan veya bir web portalı üzerinden uzaktan gerçekleştirmenize imkan verir.

Alarmların izlenmesi ve raporlanması her endüstriyel uygulama için önemli bir gerekliliktir. Her batch raporlamayla birlikte alarm raporları ve analizler sunabilirsiniz. Alarm mesajlarını listeleme ve filtreleme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm raporlarınız tek tuşla dijitalize oluyor.