Plant Scada

Aveva Plant SCADA, üstün operasyonel bağlamlar, yerleşik işlevler ve denetimleri birleştirilerek proseslerinizi optimize etmenize yardımcı olmaktadır.

 

AVEVA Plant SCADA, endüstriyel proses müşterileri için önde gelen yüksek performanslı Gelişmiş İnsan Makine Ara yüzü (SCADA) uygulamasıdır. Aveva Plant SCADA, üstün operasyonel bağlamlar ve yerleşik işlevler, denetimi birleştirmeye, basitleştirmeye ve optimize etmeye yardımcı olmaktadır. Aveva Plant SCADA, operatörleri verimlilik, güvenilirlik ve güvenlik için operasyonlarınızı düzene sokmaları için güçlendirmektedir. Plant SCADA'nın en son sürümü, bir tarayıcıdan, tabletten veya akıllı telefondan yeni Endüstriyel Grafiklerimize salt okunur erişim için yerel HTML5 görselleştirme ve iletişimdeki iyileştirmeler aracılığıyla verilerinizi daha erişilebilir hale getirmek için bir dizi yeni işlevsellik içerir. AVEVA Plant SCADA, AVEVA Operations portföyü ile entegrasyon ve birlikte çalışabilirlik odaklı Citect SCADA 2018 R2 geliştirmeleri üzerine inşa edilmiştir, Endüstriyel Grafiklerin Plant SCADA entegrasyonunun yanı sıra halihazırda güçlü yerel grafik yetenekleri ile birlikte iletişim, mühendislik verimliliği ve devam eden bir taahhüt üzerine odaklanılmıştır.

Temel faydalar:

 • Proje tasarımını ve yönetimini basitleştiren bir dizi bağlamsal iyileştirme ile Mühendislik Maliyeti Azaltma
 • Proses anormalliklerinin teşhisinde değerli zamandan tasarruf sağlayan navigasyon bölgesi ve alarm göstergeleri ile Gelişmiş Operatör Farkındalığı
 • Operatör deneyimini basitleştiren ve zamanında karar vermeyi kolaylaştıran ve arıza süresi riskini azaltan yeni bağlamsal çalışma alanı ile Artan Üretim Verimliliği
 • AVEVA Endüstriyel Yazılım portföyümüze yerel entegrasyon ile genişletilmiş operasyonel değer
 • HTML5 uyumlu web tarayıcıları aracılığıyla Access Anywhere ile mobil uzantı özellikleri
 • Anormal Durum Yönetimi endüstrisinin en iyi uygulama kılavuzlarına uyum

plantscadaaccessanywhere-1

AVEVA endüstriyel grafikler

AVEVA Industrial Graphics, HTML5 grafiklerinin masaüstü tarayıcılara ve mobil cihazlara teslimi için yeni bir ince istemci çözümü sunar. Bu, tümü mevcut Graphics Builder düzenleyicisi, eski Grafik formatı ve yüksek performanslı masaüstü çalışma zamanı ile birlikte mevcut olan yeni bir modern grafik düzenleyici, yeni grafik teknolojisi ve HTML5 görselleştirme sunan yeni web istemcisi çalışma zamanı deneyiminden oluşur.

Gelişmiş bağlantı (IPv6, OPC-UA sunucusu)

Plant SCADA 2020 R2'de, PC Ağ Adresleri, G/Ç Cihazları (desteklenen sürücüler için), Sunucular ve İstemciler dahil olmak üzere konfigürasyon boyunca IPv6 adresleri desteklenir. Ayrıca Plant SCADA, tesis verilerinizi kuruluşunuz genelinde paylaşmak için yerel OPC-UA sunucu işlevselliğini destekler.

OPC-UA iletişiminin temeli olmak ve yeni HTML5 grafiklerimizde animasyonları yönlendirmek için veri güncellemeleri sunmak için yeni bir Bağlantı Sunucusu bileşeni oluşturuldu.

Yukarıda bahsedilen temel özelliklere ek olarak, Plant SCADA 2020 R2'de şu geliştirmeler de mevcuttur:

 • Plant SCADA Studio IDE içinde projeniz boyunca (hem eski Grafikler hem de yeni Endüstriyel Grafik Kitaplıkları için entegre edilmiş) Grafik Kitaplığı öğelerinin kullanımını belirleyin
 • Graphics Builder'da Kalıcı Nesneye Git iletişim ayarları
 • Graphics Builder'dan diyalogları doğru monitörde görüntüle
 • Çalışma zamanında BACnet Zamanlayıcı'nın Özel Günler görünümünde "Ekle" düğmesini gizle

plantscadaaccessanywhere-6

Güvenlik geliştirmeleri

 • Sanal Hizmet Hesapları altında çalıştırma desteğiyle Plant SCADA çalıştırma izinleri azaltıldı
 • Kullanıcı Grupları artık konfigürasyon dosyalarına (dağıtım sunucusu/istemcisi üzerindekiler dahil) erişimi ve ayrıca Plant SCADA konfigürasyon araçlarına erişimi kısıtlayabilir
 • Dağıtım için güvenlik yapılandırması, Yerel gruplar içindeki Etki Alanı grupları için destek ve CtAPI aracılığıyla Windows kullanıcılarının kimlik doğrulaması desteği dahil olmak üzere güvenlik gruplarının Windows Etki Alanı gruplarına eşlenmesi desteğiyle gelişmiş BT yönetimi (böylece yerel kullanıcıları yönetmeniz gerekmez)

ActiveX Web Sunucusu bağlantılarına kadar genişletilmiş şifreleme

#scada #plantscada