Predictive Maintenance

Aveva Insight Yönetim Platformu işletmelerde makine öğrenmesi ve tahmine dayalı kestirimci veriler sağlayabilmektedir.

 

Wonderware Türkiye olarak sunduğumuz bulut çözümü olan Aveva Insight Yönetim Platformu işletmelerde makine öğrenmesi ve tahmine dayalı kestirimci veriler sağlayabilmektedir.

Kullanıcılara aynı platform üzerinde  verilerin toplanmasına, model oluşturmaya, analize hazırlama, veri görselleştirme, gösterge tabloları oluşturma ve raporlar konusunda yardımcı olmaktadır.

Wonderware Türkiye Kestirimci Analitik çözümü, farklı kanallardan gelen karmaşık verileri yönetmeniz ve bu verilerden anlamlı bilgiler elde etmeniz noktasında analitik çözümler üretmektedir. 

Wonderware Türkiye Kestirimci Bakım çözümlerinin amacı, sahip olduğu yapay zeka algoritmaları ile tasarlanmış tahminleyici modeller sayesinde, ekipman ve varlıklarınızdan gelen verileri analiz ederek, arızalar gerçekleşmeden size uyarı vermektir. Bu  durum size aksiyon almanız için imkan yaratmaktadır. Bu sayede operasyonlarınızı ara vermeden sürdürerek verimliliği ve üretkenliği artırmış olursunuz.

predictive-analytics

Kestirmci Analitik çözümü diğer Aveva çözümleriyle entegre bir şekilde çalışarak kullandığınız çözümlerden en yüksek faydayı almanızı sağlamaktadır. Aveva Insight ile Kestirmci Analitik çözümleri kullanarak elde ettiğiniz verilere bulut platform üzerinden dilediğiniz her yerden erişebilir ve anlık olarak operasyon ekiplerinizle paylaşabilirsiniz.

AVEVA Predictive Analytics yazılımı, kullanıcının sorunları operasyonları önemli ölçüde etkileyen sorunlar haline gelmeden önce ele almasına izin vererek güvenilirlik, performans ve verimlilik hedeflerini daha ulaşılabilir hale getirir. Sürekli bakım ve güvenilirlik iyileştirmeleri ile ek faydalar elde edilebilir. Personel, gelişen sorunlarla ilgili erken uyarı bildirimleri aldığı için planlanmamış kesintiler azaltılabilir.

Ekipmanı hemen kapatmak yerine, daha uygun sonuçlar için durum değerlendirilebilir. Daha iyi planlama sayesinde bakım maliyetleri de azaltılabilir; parçalar acele etmeden sipariş edilip sevk edilebilir ve ekipman çalışmaya devam edebilir.

Tahmine dayalı analitik ile personel, bir varlığın mevcut operasyonel durumu için gerçek ve beklenen performansı bilir ve anlar. Verimsizliklerin nerede olduğunu ve finansal performans üzerindeki etkilerini bilirler ve bu bilgileri performans eksikliklerinin mevcut ve gelecekteki operasyonlar üzerindeki etkisini anlamak için kullanabilirler. Bu bilgi ayrıca izlenen her bir varlıkla ilişkili risk ve olası sonuçların değerlendirilmesine yardımcı olur ve sermaye ve operasyonel harcamalara daha iyi öncelik vermek için kullanılabilir. Giderek daha önemli olan bir diğer fayda, bilgi yakalama ve aktarma yeteneğidir.