Aveva Predictive Maintenance

Kestirimci Bakım ürünü, bir ekipman parçasının ne zaman arızalanabileceğini tahmin etmek için kullanmaktadır.

Kestirimci Bakım

Wonderware Türkiye Kestirimci Bakım ürünü, bir ekipman parçasının ne zaman arızalanabileceğini tahmin etmek için veri bilimi ve tahmine dayalı analitiği kullanır, böylece düzeltici bakım arıza noktasından önce planlanabilir. Amaç, bakımı en uygun ve en uygun maliyetli anda planlayarak ekipmanın ömrünün sonuna kadar, ancak ekipman tehlikeye atılmadan önce optimize edilmesini sağlamaktır. Kestirimci Bakım, ekipman güvenlik açıklarını belirlemek için bu ölçümleri ve sınıflandırma yaklaşımı veya regresyon yaklaşımı gibi tahmine dayalı bakım makine öğrenimi tekniklerini kullanır. Model oluşturma sürecini kolaylaştıran ve kullanıcıların kendi modellerini oluşturmasını ve bakımını yapmasını kolaylaştıran şablonlar ve bilinen varlık ve koşullardan oluşan bir veri tabanı ile. Sezgisel, grafikle yönlendirilen süreç, modellerin günler yerine dakikalar içinde oluşturulmasına olanak tanır veya haftalar ve herhangi bir programlama veya ayrıntılı ekipman bilgisi gerektirmez.

predictive-maintenance-1024x532

Uyarılar ve Bildirimler

Kullanıcılar, gerçek değerler ile tahmin edilen değerler arasındaki sapma izin verilen sınırları aştığında iletişim kurmak için uyarı eşikleri ayarlayabilir. Uyarılar, kategori, düzey, kritiklik, süre ve sıklık dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yönetilebilir. Her uyarı olayı, aynı zamanda, olay verilerini, eşik limitlerini ve değerlerin alarmda olduğu zamanları gösteren, o varlık için bir grafik trende de doğrudan bağlantılıdır. Aveva Kestirimci Bakım özelleştirilebilir e-posta bildirim yetenekleri aracılığıyla bir varlık uyarı durumundaysa ilgili kullanıcılar ve gruplar gerçek zamanlı olarak bilgilendirilebilir.

Veri analizi

170220201581940439

Aveva Kestirimci Bakım, kullanıcıların olası sorunları aramak için daha az zaman harcamasını sağlayan çeşitli gelişmiş istatistiksel ve model tabanlı karşılaştırma uygulamaları ve iş zekası araçları içerir. Kullanıcılar, ham eğitim verilerini, modelin sonuçlarını görüntüleme, aynı türdeki benzer varlıkların performansını karşılaştırma ve uyarıların etkilerini görüntüleme olanağına sahiptir. İstatistiksel uygulamalar, verileri görsel temsiller kullanarak yorumlar, böylece veri bilimcileri ve ekipman uzmanlarının sonuçları yorumlaması gerekmez. Aveva Kestirimci Bakım, kullanıcının tanımlanan anormalliğin nedenini ve gelecekte bundan nasıl kaçınılacağını belirlemesine yardımcı olmak için hata tanılama yetenekleriyle donatılmıştır. Teşhis yeteneği, bir mühendisin anormal çalışma koşullarını yanlış değişkene bağlama olasılığını azaltır.