Prometheus

Merkezi yapılandırma ve yönetim, varlık performansını en üst düzeye çıkarmak için yeniden kullanım, standartlaştırma, şeffaflık ve basitlik sağlar.

Wonderware Prometheus

Birçok PLC ve SCADA / HMI sistemlerinde kontrol stratejilerini, kodu ve standartları yönetmek, her kuruluş için büyük bir zorluk ve ağır bir yüktür. Prometheus, kontrol kodunuzu HMI'dan PLC'lerinize ve I / O'larınıza kadar tüm kontrol sistemlerinize tanımlayan, programlayan ve belgeleyen endüstrinin ilk evrensel konfigürasyon çözümüdür.

Prometheus, karmaşık yapılandırma görevlerini otomatikleştiren ve türü veya satıcı markasından bağımsız olarak tüm kontrol bileşenlerinizi yapılandırmanıza olanak tanıyan olağanüstü, üst düzey bir programlama ortamı sunar.

Prometheus, birden fazla uygulamayı güncellemenin karmaşıklığını ve zahmetli yükünü ortadan kaldırarak, tesislerinizin en verimli ve güncel süreçleri çalıştırmasını sağlamak için otomasyon ve kontrol sistemlerinizde daha fazla çeviklik sağlar.

Önemli Değer Faktörleri

  • Kontrol tasarımının karmaşıklığını önemli ölçüde azaltır
  • Başlangıç ve dağıtım sürelerini, maliyetleri ve gerekli uzmanlığı büyük ölçüde azaltır
  • Hedef cihaz veya satıcıdan bağımsız olarak standart yönetimini merkezileştirir
  • Varlık performansını ve çalışma ömrünü iyileştirmenize yardımcı olmak için değişiklikleri daha kolay ve daha yönetilebilir hale getirir
  • Ekip üyeleri arasında bilgi paylaşmak ve çalışan geçişi sırasında riski azaltmak için kontrol stratejilerinizi kaydeder ve belgeler.

Prometheus, kontrol ekibindeki herkese fayda sağlar.

Prometheus, tüm geliştirme sürecini yapılandırır ve basitleştirir, kontrol ekibindeki herkese fayda sağlar.

Operasyon ekibi için Prometheus, size tam kontrol sağlamak ve sürecin devam etmesini sağlamak için simülasyon ve yürütme mantığının çevrimiçi görünümüyle toplam şeffaflık ve görünürlük sunar; Artık kabinde kablo atlamak veya kontrolördeki değerleri zorlamak yok. Değişiklik dağıtımı sırasında gerçek zamanlı süreç izleme ile Prometheus, süreç iyileştirmelerinin kontrol cihazına güvenli ve kesinti olmadan uygulanmasını mümkün kılar.

Kontrol kodunuz Prometheus içinde, hedef cihazdan bağımsız olarak geliştirilir, ancak uyumluluk ve doğrulama sağlamak ve ayrıca hedef cihaza indirmek için satıcının orijinal yazılımı tarafından derlenir. Bu yaklaşım size tüm dünyanın en iyisini sunar; cihazdan bağımsız geliştirme ve yönetim ve standartlara uygunluk, aynı zamanda operasyonunuzdaki her platformun benzersiz özelliklerinden yararlanır ve uyumluluğu sağlamak için satıcının kendi araçlarını kullanır.

Değişiklik dağıtımı sırasında gerçek zamanlı süreç izleme ile Prometheus, süreç iyileştirmelerinin kontrol cihazına güvenli ve kesinti olmadan uygulanmasını mümkün kılar.

Zamanında Karar Verme

Prometheus, sorunların erken tanımlanmasını sağlamak ve zamanında karar vermeyi desteklemek için tüm mühendislik disiplinlerine projeye görünürlük sağlayan çok kullanıcılı bir çerçeveye sahiptir.

İş akışları titizliği ve doğrulamayı iyileştirir

Prometheus'taki iş akışları, her kontrol varlığı modüler bir bileşen olarak oluşturulduğu için esnektir; iş, süreç tanımlamasıyla en üstte veya I / O ile en altta başlayabilir. Prometheus eksik çalışmayı vurgular, böylece hiçbir eksiklik yaşanmayacağından emin olursunuz ve yerleşik düşük uygunluk simülasyonuyla test etme ve doğrulama kolaydır.

Satıcı Tarafsız

Prometheus, satıcıdan bağımsızdır ve akıllı fiş ve soket montajını destekleyen kod kitaplıkları ile platformdan bağımsızdır. Allen-Bradley, Modicon, Siemens veya Raspberry Pi vb. Konusunda uzman personelinizin olması yükünü ortadan kaldırır. Bu size aşağıdakiler dahil daha da fazla fayda sağlar:

  • Projeler çok daha hızlı uygulanır
  • Proses tesisi ve iş iyileştirmeleri çok çeşitli disiplinlerden elde edilebilir - mühendislik kaynaklarının artık PLC okuryazarlığı olması gerekmez
  • Belirli çok satıcılı deneyim ihtiyacını en aza indirir ve daha geniş bir kaynak yelpazesini kullanmanıza olanak tanır
  • Farklı kontrol sistemlerinde iyileştirmeleri tercüme etmek için deneyim gerekmez
Titizliği ve doğrulamayı iyileştirir.#wonderwareprometheus