Eker Süt Ürünleri

Wonderware Türkiye olarak Eker Süt Ürünleri'nin dijitalleşme yolculuğunda yer almaktan memnuniyet duyuyoruz. İşletmede kullanılan entegre çözümlerimizle hem ürün kalitesini hem üretim izlenebilirliğini arttırarak son kullanıcıya daha üstün kalitede ürünler sunulmasını desteklemekteyiz.

Wonderware (AVEVA) Türkiye, Eker Süt Ürünleri'ne lezzetli süt ürünleri sunma mirasına devam eden son maddeyi ekledi.

BURSA, Türkiye - 1977 yılında Bursa ilinde küçük bir süt işletmesi olarak kurulan Eker Süt, 1981'de günde sadece 10 ton işleme kapasitesinden günümüzde günde 600 tona kadar üretim kapasitesine sahiptir.

Türkiye'ye ve çevresine çok çeşitli ayran, tereyağı, peynir, süt ve yoğurt ürünleri sunmak için Eker, müşterileri için bu lezzetli ikramları yaratmanın ve üretmenin her zaman yeni ve gelişmiş yollarına odaklanmıştır. Eker'in geniş süt ürünleri yelpazesi, farklı malzemeler içeren ve farklı tarifler kullanılarak hazırlanan her birinin benzersiz varyasyonlarına sahiptir.

Eker hızlı büyüme sürecine ayak uydurmak için, genel süreçlerini otomatikleştirerek üretim kapasitesini artırmaya odaklandı. Bu başarının anahtarı, mühendislik ekibinin Eker Süt'ün artan ihtiyaçlarını karşılamak için çoğaltılacak ve ayarlanacak esnekliğe sahip güçlü şablonları kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmasını sağlayacak bir yazılım platformu uygulamaktı.

Wonderware (AVEVA) Türkiye'nin yardımıyla Wonderware (AVEVA) Sistem Platformu ve Wonderware (AVEVA) Historian'ı hayata geçirdi.

Wonderware (AVEVA) Sistem Platformu ile otomasyona geçiş kolaylaştı.

Wonderware'den önce Eker süt ürünleri ekibi çok basit bir otomasyon süreci uyguladı, ancak üretim süreçlerinden veri kaydedemediler. Wonderware (AVEVA) Sistem Platformu yapılandırma, dağıtım, iletişim, güvenlik ve veri bağlantısı sağlar. Eker mandıra "Endüstriyel İşletim Sistemi" olarak hareket eden Wonderware (AVEVA) Sistem Platformu, görselleştirme, yapılandırma, dağıtım, iletişim, güvenlik, veri bağlantısı, veri depolama ve yönetimi ve işbirliği sağlar.

Bu hizmetler, Eker'in mantıksal olarak süreçleri, fiziksel ekipmanı ve endüstriyel sistemleri ve eski sistemleri temsil eden tek bir birleşik "Bitki Modeli" oluşturmasına izin vererek bu sistemlerin tasarımını ve bakımını daha verimli, daha esnek ve daha az riskli hale getirir. Bitki Modeli ayrıca, sistem yaşam döngüsü boyunca değerli sistem belgeleri sağlarken, tanılama ve sorun giderme işlemlerine büyük ölçüde yardımcı olan verilere temel bağlam sağlar. Ayrıca Wonderware (AVEVA) Sistem Platformu, Eker mühendislik ekibinin üretim tesisindeki diğer operasyonlarda kullanım için kolayca kopyalanabilen proses şablonları oluşturmasını sağlar.

Wonderware (AVEVA) Sistem Platformu ile Eker, üretim operasyonlarını basitleştirmek ve kolaylaştırmak için Endüstri 4.0 konseptinden yararlanıyor. Üretim teknolojilerindeki bu otomasyon ve veri alışverişi kombinasyonu, makine koordinasyonunu geliştirerek şirketin genel ekipman verimliliğini artıran Nesnelerin İnterneti (IoT) modelini uygular.

İşinizde çeviklik ve esneklik sağlar.#wonderware