Wonderware Jeneratör Uzaktan İzleme Modelleri

Wonderware, oluşabilecek olan ani kesintilerden etkilenmemeniz için Jeneratör Uzaktan İzleme çözümleri sunuyor.

Scada Uzaktan İzleme Sistemleri ile Jeneratörleri Kontrol Etmek

Operasyonlarınız esnasında oluşabilecek olan ani ve plansız elektrik kesintileri bütün üretiminizi durdurarak maliyet kaybınıza neden olmaktadır. Wonderware Türkiye oluşabilecek olan ani kesintilerden etkilenmemeniz için Jeneratör Uzaktan İzleme çözümleri ile bu durumlardan en az şekilde etkilenmenizi sağlamaktadır. Wonderware Türkiye Jeneratör Uzaktan İzleme & Kontrol Sistemleri veya Jeneratör SCADA sayesinde; mesafe sınırlaması olmaksızın jeneratörlere uzaktan erişim mümkün olmakta, tüm detaylar kullanıcı tarafından takip edilebilmektedir. Wonderware Türkiye, jeneratör uzaktan izleme ve jeneratör scada sistemleri basit bir alarmdan karmaşık uygulamaların izlenebildiği SCADA ekranına kadar farklı nitelikte çözümler sunmaktadır. Wonderware Türkiye Jeneratör Uzaktan İzleme ve Jeneratör Kontrol Sistemleri, jeneratörünüze bağlı bir cihaz ile birlikte verilen sensörler veya jeneratöre takılı olan sensörler kullanılarak jeneratörlerinizin durumu ve sağlığını izleme imkanı vermektedir. Kullandığınız cihaz ile SCADA arasında ki bağlantıyı sağlayacak olan bir protokole ihtiyaç duyulmaktadır. Bu protokol RS485/SNMP protokolüdür. Bu sensörlerin RS485/SNMP ile bağlantısı kurulduğunda jeneratörün motor hızı, yakıt seviyesi, makine sıcaklığı, güç etkinliği, motor runtime, yakıt akışı, voltaj ve frekans gibi bilgilerini kontrol edebilme imkanı sunulmaktadır. Wonderware Türkiye Jeneratör Uzaktan İzleme Sistemleri, jeneratörlerde kritik arızalar tespit edildiğinde jeneratörü uzaktan çalıştırabilir veya kapatabilir. Jeneratör uzaktan izleme sistemleri, genellikle; hatalı jeneratör başlatılması, motorun aşırı bir hızla çalışması, yağ basıncı alarmı, düşük yakıt alarmı gibi konularda uyarı vermektedir. Bu bilgilerin kontrol aralıkları jeneratör üreticilerinin tercih etmiş oldukları limitlere göre ayarlanmış seviyelere sahiptir ve bu seviyeler aşıldığında cihazlara alarmlar gönderilmektedir.

Çoğu modern jeneratör, motor kontrol ünitesinin (ECU) tespit ettiği belirli sorunları tanımlamak için kullanılan hata kodlarına sahiptir. Bu hata kodları RS485/SNMP üzerinden iletilebilir ve ardından tavsiye için üreticiye başvurulabilir. Jeneratörler, çalışma süresi sayısına bağlı olarak düzenli aralıklarla servis gerektirir. Uzaktan jeneratör izleme sistemi, çalışma saatlerini kontrol edebilir ve yağ değişimi, filtreler ve temizlik gibi bakım gerektiğinde önceden uyarılar gönderebilir. Wonderware Türkiye Aveva Scada ürünleri SNMP haberleşmesine sahiptir.

Wonderware Türkiye jeneratör uzaktan izleme sistemleri, panonun üzerinde yer alan kontrol ünitesinden jeneratörü kontrol edebilme imkanı verebildiği gibi, bulut tabanlı bilişim sistemleri üzerinden de kontrol imkanı tanımaktadır. Ayrıca Wonderware Türkiye jeneratör uzaktan izleme sistemleri, HTML5 barındıran her türlü cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden de kontrol edebilme imkanı sağlamaktadır. Wonderware Türkiye SCADA kontrol sistemleri, jeneratörün hemen yanına kurulabileceği gibi, uzak bir mesafede de konumlandırılabilir.

Wonderware Türkiye jeneratör veri toplama sistemleri ile dağınık bölgelerdeki jeneratör verilerinizi bulut ortamında izleyebilir ve alarmlar tanımlayabilirsiniz. Ayrıca anormal durumları hızlı tespit ederek hızlı aksiyon alabilirsiniz.

remote-generator-monitor_wwtr

Jeneratör Uzaktan İzleme Sistemlerinin Faydaları

Durum Göstergeleri

Jeneratörünüz sizden bir şeyi düzeltmenizi istemekten çekinmeyecektir. Uzaktan izleme ile doğrudan sorabilir. Bu  şekilde, jeneratör sorunlarına - genellikle jeneratör kapanmadan önce - hızlı ve kolay bir şekilde yanıt verebilirsiniz. Çoğu monitör, 60kW'a kadar olan jeneratörleri kapsayabilir, bu da bir konut jeneratörü için size çok uygun olacaktır.

Tamamen Simüle Edilmiş Kontrol Paneli

Jeneratörünüzü yalnızca uzaktan izlemekle kalmaz, anında izlersiniz. Temel olarak, uzaktan jeneratör izleme, doğrudan jeneratörünüzün üzerinde dururken yapabileceğiniz her şeyi yapmanızı sağlar. Bunlar şunları içerir:

  • Tam bir motor testi çalıştırın
  • Tam bir transfer anahtarı testi çalıştırın
  • Hazırlık durumunu izleyin
  • Sistem hatalarını kontrol edin ve düzeltin
  • Egzersiz süresini değiştirin
  • Tarih ve saati değiştirin
  • Planlanan egzersizin zamanında olup olmadığını görmek için jeneratör geçmişinizi kontrol edin

Daha İyi Verimlilik

Bunu hayal et. Güç titrer ve söner. Çalışan bir el fenerinin peşine düşersiniz ve karanlıkta ve pek memnun olmadan jeneratörü olan her yere gidersiniz. Jeneratörünüzün çalışmasını ummak yerine fırtınanın başladığı andan itibaren durumu izleyebilirsiniz. Sorunları ortaya çıktıkça düzeltmek veya tamamen durdurmak için monitörünüzü kullanırsınız.

Uzaktan izleme ile jeneratörünüz size gerçek zamanlı olarak güncellemeler ve uyarılar gönderir. Yani o gemi inşa fırtınası geldiğinde, bir ay önce halledebileceğiniz bir sorunu çözmeniz gerekmez.

Wonderware Türkiye Aveva Edge ürünü, jeneratör takibi için oldukça esnek imkanlar sağlamaktadır.

baglanti

Aveva Edge ile;

Dahili sürücü desteği sağlayabilirsiniz.

100'den fazla sürücü/protokol ve OPC UA/DA bağlantısı da dahil hemen hemen her cihazla iletişim kurabildiği için birlikte sorunsuz çalışabilirsiniz.

Çoklu dil desteği (UNICODE) ile operatörler bilgileri kendi ana dillerinde görebilirler.

kestirimci_bakim_cozumleri-2-2

Mobil uyumluluk sağlarsınız.

Sadece HTML5 uyumlu olan bir tarayıcı kullanarak operasyon ve bakım faaliyetlerini gerçekleştirebilir ve operasyonlarınıza esneklik getirebilirsiniz. Bunlara ek olarak, Aveva Edge ile uygulamalarınıza her cihazdan erişebilme imkanınız bulunmaktadır. Windows ve Linux için HTML5 tabanlı bir web browser ile SCADA veya HMI uygulamanızı akıllı telefonlardan, tabletlerden, panel PC'lerden ve giyilebilir ekipmanlardan izlemek ve kontrol etmek mümkündür. Ayrıca Windows veya Linux işletim sistemlerinde kullanılabilen Aveva Edge'in dağıtımı oldukça kolaydır. Linux tabanlı uç cihazlara, PC'lere, endüstriyel bilgisayarlara ve daha fazlasına dağıtabilmek için uygulamanızı bir kez geliştirmeniz yetecektir.

Jeneratör Uzaktan İzleme Modelleri