Mühendislik Çözümleri

Wonderware Türkiye Mühendislik Çözümleri 

Mühendislik Çözümleri, tesis veya saha projelerinde yer alan tüm önemli mühendislik öğelerinin ayrıntılı bir şekilde tanımlanmasına ve farklı disiplinlerden mühendis ekiplerinin, operasyonel kazanımları sürdürmek ve geliştirme süreçlerini tamamlayabilmek için birlikte etkin bir şekilde çalışmasına olanak sağlar. Aveva Mühendislik Çözümleri çok yönlüdür ve yapılandırılabilir. Genellikle mekanik disiplinler için bir geliştirme aracı olarak kullanılır ancak güvenlik veya diğer uzmanlık disiplinleri için de eşit fırsatlar yaratır ve kullanıma uygundur. Her disiplinin kendi verilerinin kontrolünü elinde tutmasını sağlarken, diğer disiplinlerden verilere erişebilir ve bunlara referans vererek projeleri sürdürebilirsiniz. Aveva Unified Engineering'in bir parçası olarak kullanıldığında , eksiksiz bir proje modeli oluşturmanızı sağlar. Aveva Connect aracılığıyla bulut üzerindeki tek bir veri merkezinden güvenli bir şekilde erişilebilen Aveva'nın süreç simülasyonu, tasarım, mühendislik, iş birliği ve yaşam döngüsü yönetimi teknolojilerinin tamamından faydalanır.

Birleşik Mühendislik Yaklaşımını Keşfedin

Yatırım projelerinizde riski en aza indirerek yatırım getirisini (ROI) en üst düzeye çıkarın. On yıllardır çoğu Mühendislik, Tedarik ve İnşaat şirketi (EPC), yatırım projelerini yürütmek için oldukça karmaşık iş akışlarına güvenmek zorunda kalmışlardır. Uzun bir sürecin sonunda işletme sahibine teslim edilen nihai ürün, dağınık veriler içeren, tutarlılık garantisi olmayan bir dizi belgeden oluşuyordu ancak artık yeni bir yol daha var. Günümüzün EPC'leri, projeleri yönetmek ve mühendislik verilerinin genel karmaşıklığını büyük ölçüde azaltmak için entegre bir mühendislik ve tasarım yaklaşımından "Unified Engineering" yararlanırlar. 

Şekil 1 AVEVA Birleşik Mühendislik ortamı, merkezde verilerle çeşitli araçlar arasında işbirliği yapan disiplinleri gösterir.

 

Mühendislik ve Tasarım aşamasında, mühendislik çabalarından %30'a kadar tasarruf sağlayın.

Yerleşik araçlar, proje yöneticilerine ve mühendislere tasarımlarda zaman tasarrufları sağlar ayrıca mühendislik verilerinin eksiksiz ve tutarlı bir şekilde kayıt altına alınmasını da kolaylaştırır. Mühendislik verileri farklı disiplinleri ve bunların mühendislik, şematik ve 3D verilerini kapsar. Bu veriler ışığında projenin istenilen anındaki durumuna tutarlı ve kapsamlı bir görünüm sağlanır. Uygulama yalnızca önemli proje belgelerini (süreç ve mekanik veri sayfaları, etiket kayıtları, hat listeleri, ekipman listeleri veya vana listeleri gibi) değil, aynı zamanda her türlü geçici veya departman raporunu da oluşturabilir.

Farklı disiplinlerden sağladığınız verileri yönetmek ve kontrol etmek için ortak bir proje veritabanı oluşturabilirsiniz.

Wonderware Türkiye Mühendislik Çözümleri ile elde edeceğiniz kazanımlar

Artan proje kontrolü

Projelerde kontrol gücünüzü artırır.

Mühendislik verilerini, daha etkin bir şekilde yönetmenize ve kontrol etmenize imkan veren ortak bir proje veritabanına oluşturun.

Verimliliği arttırmak

Tesis verimliliği artırır.

Operasyonlardan gelen talep üzerine yüksek kalitede veri sayfaları, listeler ve çizelgeler oluşturarak üretkenliği artırın.

Artan proje kalitesi

Proje kalitesini artırır.

Projelere daha geniş bir pencereden bakın. Bu sayede veri tutarsızlıklarını algılayarak ortadan kaldırın. İlerleyen süreçlerde maliyetli son dakika değişiklikleri ve yeniden çalışma riskini azaltın.

Artan Yetenek

Mühendislik yeteneklerinizi artırır.

Mühendislik verilerinden daha geniş bir yelpazede faydalanarak çok tesisli organizasyonlarda iş gücü ve tesis verimliliğini artırın. 

Wonderware Türkiye Mühendislik Ürünleri

Aveva Asset Information Management

Aveva Asset Information Management, mühendislik ve operasyonlar için güçlü bir Asset Information Management çözümüdür. İşletmenizdeki kullanıcıların Digital Twin verilerine güvenli bir şekilde erişmesini, görselleştirmesini, doğrulamasını ve üzerinde işbirliği yapmasını sağlamak için birden fazla kaynaktan ve birden çok formatta bilgileri bir araya getirir.

Aveva Engineering

Aveva Engineering, çok disiplinli mühendis ekiplerinin, tesis veya deniz projelerinde yer alan tüm önemli mühendislik öğelerinin ayrıntılı tanımını geliştirmek ve sürdürmek için birlikte etkin bir şekilde çalışmasına olanak tanır.

Aveva E3D Design

Formerly Aveva Everything 3D,

Model güncellemelerini gözden geçirmek ve onaylamak için herhangi bir küresel konumdan 3D tasarımlara erişin ve dünyanın herhangi bir yerinden proje teslimini hızlandırmak için gerçek zamanlı yanıtlara izin verin.

Aveva Enterprise Resource Management

Formerly Aveva ERP,

Aveva Kurumsal Kaynak Yönetimi, baştan sona içgörüler ve verimlilikler oluşturmak için sınıfının en iyisi 3D model entegrasyonu, raporlama ve görselleştirme ile tüm sermaye projesi inşaat tasarım ve teslim sürecini destekler.

Aveva P&ID ve Aveva Diagrams

Bağımsız bir uygulama olarak veya Aveva Unified Engineering paketinin tam entegre bir parçası olarak kullanılabilen akıllı, grafiksel, veriye dayalı P&ID tasarım uygulamaları.

Aveva Point Cloud Manager

Formerly Aveva LFM,

Aveva Point Cloud Manager ile basit, erişilebilir ve güvenli bir iş akışında mevcut brownfield varlığınızın 3B temel çizgisini yakalayın.

Aveva PRO/II Simulation – The Trusted Steady-State Process Simulator

Formerly PRO/II Process Engineering,

Tesis performansını optimize eden bir simülatör, mühendislik çalışmaları yaparak proses tasarımınızı ve operasyonel analizlerinizi geliştirir.

Aveva Process Simulation  

Formerly SimCentral Simulation Platform,

Pazarın talep ettiği hızda sürdürülebilir süreçler, ürünler ve tesisler tasarlayın. Aveva Process Simulation, döngüsel, sürdürülebilir bir dünya sağlamak için doğrusal, savurgan iş akışlarının ötesine geçer.

 

Dijital İkiz Mühendislik ile başlar.

Digital Twin, her zaman tesisin en güncel bilgilerini içererek canlı tutulur. Bilgilerin tek bir ortamda bulunması bakım faaliyetlerini oldukça kolaylaştırır. 

Tesisin faaliyetlerine başlamasıyla birlikte bir sonraki adıma, Çevrimiçi Dijital İkiz'e geçilir. Süreç ve ekipman verilerinin yanı sıra Digital Twin gerçek zamanlı operasyonel verileri de içerebilir. Bu tür bir görünürlük, mühendislerin ve yöneticilerin daha iyi kararlar alabilmelerini sağlar.

Operasyonlarda Dijital İkiz, operatör eğitim simülatörü, gerçek zamanlı optimizasyon, makine öğrenimi ile tahmine dayalı analitik, ekipman performansının izlenmesi gibi tesisteki bir çok uygulamaya tek ve doğru kaynak oluşturarak;

  • Beklenmeyen duruşların azaltılmasını,
  • Ekipman sorunlarının ve nedenlerin daha iyi anlaşılmasını,
  • Operasyon ekiplerinin daha etkili ve daha hızlı kararlar almasını,
  • Marjları (ticari bir işlemde, zarar olasılığına karşı ayrılan pay) iyileştirmek için optimizasyon fırsatlarının farkedilmesini,
  • Güvenlik yönetimi performansının artırılmasını, 
  • Yeni nesil 'teknoloji konusunda bilgili' mühendislerin geleneksel endüstrilere çekilmesini sağlar. 
Wonderware Türkiye Mühendislik Çözümleri ile yenilikçi ve entegre bir platform ile sürdürülebilir kimya ve enerji süreçlerini yeniden tasarlayın. Project Command Center - EPC 4.0 iş başında...

EPC 4.0 stratejimizin temelini oluşturan yazılımı çalışırken görün ve işinizi nasıl daha kolay ve daha şeffaf hale getirebileceğini öğrenin.

Bir EPC 4.0 stratejisi dört temel alanda fayda sağlar:

  1. Bir sermaye projesinin tüm aşamaları için işbirliğini, esnekliği ve şeffaflığı artırın. 
  2. Ekip üyeleri, diğer ekipler, müşteriler, satıcılar ve tedarikçilerle yerel olarak veya uzaktan tek bir platformda kolayca etkileşim kurun.
  3. Proje başlatmayı %50'ye kadar hızlandırmak ve BT maliyetlerini azaltmak için hızlıca devreye alın.
  4. Sonuç olarak, tipik bir projede %10-15 TIC tasarrufu sağlayan bir EPC 4.0 stratejisi benimsenerek projeler daha hızlı teslim edilir.

Tesislerinizin ve operasyonel süreçlerinizin performansını ve verimliliğini artırmaya yönelik sunduğumuz Wonderware Türkiye Mühendislik Çözümleri, dünyanın önde gelen Aveva mühendislik, tasarım ve bilgi yönetimi yazılımlarının bir sonucudur. Wonderware Türkiye ve Aveva olarak sunduğumuz EPC 4.0 stratejisinin, proje mühendisliğine harcanan zamanı, mühendislik maliyetlerini ve operasyonel riskleri azaltacağını ve toplam yatırımlarınızdan %15'e kadar tasarruf elde etmenizi sağlayacağını biliyor musunuz? EPC çözümleri, entegre süreç tasarımı, simülasyon, mühendislik, satın alma, inşaat ve devir işlemlerine kapsamlı çözümler sunar ayrıca projelerin zamanında teslim edilmesini, tesislerin daha etkili, daha güvenli ve daha yüksek performans ile yönetilmesini sağlar.

Tesislerinizde varlık yaşam döngüleri boyunca simülasyon çabasını %50 azaltın.