Aveva Edge Kampanyası

AVEVA Edge, kapsamlı bir özellik seti ile özelleştirilebilir bir İnsan Makine Arayüzü (SCADA) uygulamasıdır. Her sektör için uyumlu hale getirilmektedir.

Aveva Edge Kampanyası

AVEVA Edge, kapsamlı bir özellik seti ile özelleştirilebilir bir İnsan Makine Arayüzü (SCADA) uygulamasıdır. Her sektör için uyumlu hale getirilebilir, güvenli ve yüksek düzeyde bakımı yapılabilir uygulamalar oluşturabilme özelliği, Wonderware Türkiye Aveva Edge çözümünü Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) için ideal HMI haline getirir. Ölçeklenebilir, esnek ve kullanıcı dostu bir insan-makine arayüzü (HMI) uygulaması olan Aveva Edge, hem Gelişmiş İnsan Makina Arayüzü (SCADA) uygulamalarında çalışmakta hem de düşük yer kaplayan gömülü cihazlarda çalışmaktadır. Wonderware Türkiye Operasyonel Mükemmellik Çözümlerinden Aveva Edge ürünü hakkında 5 kullanıcılı ürün paketi ve ücretsiz 2 günlük sınıf eğitim kampanyası mevcuttur.

Aveva Edge Scada örnek özellikler;

 1. Modern grafik arayüz kütüphanesi ve özelleştirilebilir objeler,
 2. Esnek ölçeklendirilebilirlik özelliğine sahip tag sayıları,
 3. edge-sema1+240 farklı driver seçeneği ile otomasyon sistemi marka/model fark etmeksizin erişim (Schneider, Siemens, Omron, Rockwell, Mitsubishi, MQTT, Wago..)
 4. Dahili WebClient özelliği ile uzaktan mobil erişim imkanı,
 5. Yedekli çalışma ve sanallaştırma teknoloji desteği,
 6. Uzaktan geliştirme yapabilme imkanı
 7. ERP, SQL, IOT  vb uygulamalarla kolay ve güvenli entegrasyon,

Aveva Edge Faydaları

 • Aveva Edge, Endüstride kullanılan bilgisayarlar olan Embedded, Linux, VxWorks, Compact ve standart işletim sistemlerinde çalışabilir.
 • Düşük maliyetli donanımlar üzerinde çalışma avantajına sahiptir.
 • Geniş sürücü kütüphanesi sayesinde hemen her marka ve model için uygun protokol ile entegrasyon imkanı bulunmaktadır.
 • 60000 etiketlik ölçeklenebilir yapı ve kapasiteye sahiptir.
 • MS Office, SQL Server ve MySQL ile sorunsuz bir şekilde entegre olmaktadır.
 • Haberleşme için 240 adet farklı sürücüye sahiptir. Safari, Chrome ve Edge gibi HTML5 uyumlu tarayıcıları kullanmasının yanı sıra akıllı telefonlarda ve tabletlerde uzak bağlantı ile HMI erişimi sağlamaktadır. Ayrıca, makine seviyesinde yönetsel mantık oluşturma imkanının yanı sıra grafikler, alarmlar, trendler, reçete yönetimi, dil değişimi ve raporlama imkanı da sağlamaktadır.

aveva_edge

Dahili sürücü desteği

100'den fazla sürücü/protokol ve OPC UA/DA bağlantısı da dahil hemen hemen her cihazla iletişim kurabildiği için birlikte sorunsuz çalışabilirsiniz.

Kapsamlı projeler

Kapsamlı ve tam özellikli HMI ve SCADA projeleri oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olabilirsiniz.

Kesinti Süresini Azaltabilirsiniz.

MTTR'yi (Meal Time To Repair), azaltmak için dökümantasyonu dinamik olarak görselleştirebilirsiniz ve tamir işlemlerini videolarda yer alan talimatlara uyarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ana dilde Operatör Desteği

Çoklu dil desteği (UNICODE) ile operatörler bilgileri kendi ana dillerinde görebilirler.

Mobil uyumluluk

Sadece HTML5 uyumlu olan bir tarayıcı kullanarak operasyon ve bakım faaliyetlerini gerçekleştirebilir ve operasyonlarınıza esneklik getirebilirsiniz. Bunlara ek olarak, Aveva Edge ile uygulamalarınıza her cihazdan erişebilme imkanınız bulunmaktadır. Windows ve Linux için HTML5 tabanlı bir web browser ile SCADA veya HMI uygulamanızı akıllı telefonlardan, tabletlerden, panel PC'lerden ve giyilebilir ekipmanlardan izlemek ve kontrol etmek mümkündür. Ayrıca Windows veya Linux işletim sistemlerinde kullanılabilen Aveva Edge'in dağıtımı oldukça kolaydır. Linux tabanlı uç cihazlara, PC'lere, endüstriyel bilgisayarlara ve daha fazlasına dağıtabilmek için uygulamanızı bir kez geliştirmeniz yetecektir.

wonderware-edge-2-e-bulten-2

KPI Günlüğü

Uçtan işletmeye; verileri yerel dosyalara, herhangi bir SQL veritabanına, historianlara veya buluttaki Aveva Insight'a kolayca kaydedin.

Esnek Mimariler

Basit HMI'lerden birçok süsrücüye sahip büyük, yedekli sistemlere, uzaktan etkileşime geçerek panoları güncelleme dahil birçok işlevi gerçekleştirebilirsiniz. Aveva Edge tüm Aveva portföyüyle yerel entegrasyon sağlamakta ve hemen hemen her tedarikçinin veri kaynakları ve donanımlarıyla kolaylıkla entegre olmaktadır.

Eğitim özellikler;

 • Sınıf eğitimi gerçekleştirilecektir.
 • Eğitim uzaktan bağlantı ile sanal ortamda ürün spektlerine ve müfredata uygun örnek proje olarak gerçekleştirilecektir. (Saha haberleşme, lojik oluşturma, grafik ekleme, sayfa arayüz oluşturma, alarm-event, ….)
 • Eğitim için sanal ortam erişim için katılımcıya şifre ve kullanıcı adı bilgisi eğitim öncesi paylaşılacaktır.
 • Eğitim katılımı 1 kullanıcı için geçerlidir
 • Eğitim sonrası katılım sertifikası verilecektir.
 • Eğitim konuları dışındaki talepler ayrıca satış ekibi ile görüşülecektir.

Daha fazla bilgi için sales@wonderware-tr.comüzerinden bize ulaşabilirsiniz.